ДПА

Особливості ДПА для 4 класу

ДПА — державна підсумкова атестація у 4 класі перевіряє готовність маленьких школяриків до початку складних старших класів. Тому готуватись до такого відповідального кроку потрібно ретельно. З п’ятого класу вже розпочнеться зовсім інше шкільне життя, з багатьма новими предметами та вчителями.

На підсумкову атестацію для учнів молодшої школи винесені такі предмети:

українська мова;

– математика;

– літературне читання.

Дати іспитів затверджуються індивідуально в кожній окремо взятій школі. Остаточне розклад буде відомий в квітні 2018 року. Основні положення екзаменації:

ДПА проходить у письмовій формі, а завдання для неї розробляють учителі-предметники, які орієнтуються на вимоги освітніх програм Міносвіти;

– учні пишуть роботу протягом одного уроку (45 хвилин);

– завдання для учнів можуть бути написані на звичайній дошці, спроектовані на електронну дошку або роздані учням у вигляді окремих листків-квитків;

– атестаційні роботи повинні містити навчальний матеріал, який був вивчений учнями в рамках шкільної програми, а завдання повинні мати різні рівні складності і носити комплексний характер.

Як підготуватися до ДПА?
Основна мета батьків при підготовці до іспитів – заспокоїти дитину і не допускати зайвих хвилювань. Звичайно, ДПА – це не звичайна контрольна робота. Але це і не ЗНО, від якого багато в чому залежить майбутнє учня. Підготовка до підсумкової атестації буде успішною, якщо дотримуватися декількох порад:

напишіть з дитиною хоча б кілька диктантів та творів на теми, які йому цікаві. Така робота допоможе зрозуміти, які помилки найчастіше допускає школяр, та попрацювати над їх усуненням;

– складіть план читання українських художніх творів, щоб розвинути техніку читання про себе.

-розпитуйте дитину про прочитаний твір, щоб він прагнув не просто читати як можна швидше, але і розуміти, про що йде мова;

якщо ваша дитина пропустив якісь уроки в школі і не дуже добре розуміє наступний матеріал, сядьте з ним і розберіться у втрачених темах. Якщо цього не зробити, нерозуміння буде рости зразок сніжного кома;

за пару місяців до ДПА починайте повторювати всю шкільну програму, щоб освіжити і закріпити знання.

 

 

 Особливості проведення ДПА (9 клас)в 2018 році

Підсумкова державна атестація, яку більше знають під абревіатурою ДПА, — це головне випробування для українських школярів після 9-го класу. Для випускників середньої школи ДПА є своєрідним мірилом отриманих знань і тренуванням перед ЗНО. Така перевірка дає можливість зробити висновок про якість освіти, отриманої на базі певної школи. Також це моніторинг методичної роботи вчителів, який дозволить внести зміни в програму підготовки школярів.

Атестація учнів, що закінчили 9-й клас, буде проходити на базі тієї школи, в якій вони проходять навчання. Екзаменація проходить в письмовій формі і повинна відповідати певним вимогам Міністарства освіти. У роботі повинні бути завдання, що відповідають рівню підготовки учнів і шкільним освітнім стандартам.

Дати, в які буде проходити ДПА, визначаються членами педагогічної ради. Наказ з підписом директора, який стверджує дати проведення кожного іспиту, доведуть до відома учнів не пізніше 5 квітня 2018 року. Дев’ятикласникам 2017/2018 року випуску доведеться здавати три іспити:

  • українську мову;
  • математику;
  • предмет за вибором у вигляді української літератури, зарубіжної літертури, іноземної мови, історії України та всесвітньої історії, права, географії, біології, хімії, фізики або інформатики, а також мов національних меншин.

Оцінки ДПА виставляються в журнал після річної позначки. Підсумки атестації повинні бути проставлені в атестат про повну загальну середню освіту. Вони безпосередньо впливають на середній атестаційний бал.